Trasport Catena Pas cu PasTransport gratuit la comenzile peste 300 lei | Program Call Center: Luni - Vineri, 9:00 - 17:00, 0374.336.802
Se încarca...
NOU
Producator: TRIAMED

transport gratuit in farmacia Catena

Orteza incheietura mainii palmara SRT 248 este o orteza tip manson realizata din material textil tricotat, destinata sustinerii articulatiei radiocarpiene. Prevazuta cu orificiu pentru police, poate fi utilizata atat pe mana stanga, cat si pe mana dreapta. Disponibila in mai multe marimi.

Orteza incheietura mainii palmara SRT 248

în stoc
începand de la 35,00 Lei

Caracteristici Orteza incheietura mainii palmara SRT 248 

Orteza SRT 248 este o orteza tip manson realizata din material textil tricotat. Este destinata sustinerii articulatiei radiocarpiene si poate fi utilizata atat in afectiuni minore, cat si in perioada postimobilizare.

Modelul este prevazut cu orificiu pentru police si poate fi utilizat pe mana stanga sau pe mana dreapta.

  • orteza tip manson;
  • material textil tricotat;
  • destinata sustinerii articulatiei radiocarpiene;
  • prevazuta cu orificiu pentru police;
  • utilizabila pe mana stanga si mana dreapta;
  • disponibila in mai multe marimi.

Marimi disponibile

Marimi Circumferinta incheieturii mainii (cm)

M1

15-17

M2

17-19

M3

19-21

M4

21-23

M5

23-25

M6

25-27

 

Se măsoară circumferinta incheieturii mainii
Orteza poate fi utilizata atat pe mana stanga cat si pe mana dreapta.

Pozitionare

Orteza se fixeaza pe incheietura mainii prin introducerea policelui in orificiul lateral.

Compozitie

  • material textil tricotat;
  • LYCRA;
  • elastan;
  • poliamida.

Materialul tricotat asigura suport si compresie si faciliteaza transferul umiditatii spre exterior.

Indicatii

Se utilizeaza in:

  • tenosinovite;
  • entorse;
  • activitati sportive solicitante.

Poate fi utilizata si in perioada postimobilizare.

Specificatii tehnice Orteza incheietura mainii palmara SRT 248

Caracteristica Specificatie
Tip produs Orteza palmara
Model SRT 248
Constructie Tip manson
Material Material textil tricotat
Compozitie LYCRA, elastan, poliamida
Utilizare Mana stanga / mana dreapta
Sistem aplicare Introducere prin alunecare
Marimi disponibile M1-M6

Curatare

  • Se spala manual cu apa calda.
  • Nu se albeste.
  • Nu se stoarce mecanic.
  • Nu se calca.
  • Nu se curata chimic.

Depozitare

  • La temperatura camerei.
  • La loc uscat.

Atentionari

  • Alegeti marimea conform circumferintei incheieturii mainii.
  • Respectati instructiunile de utilizare, curatare si depozitare.
SKU130780-9
EAN5944757806643
OTCNu
BrandTRIAMED
LineNici unul
Date Producator

TRIAMED SRL; ROMANIA; 300701 TIMISOARA, CALEA BUZIASULUI NR.77, HALA 1-C1/A; [email protected]

Avertisment

Nu modifica orteza: Nu taia, nu adauga sau nu modifica in niciun fel orteza. Acest lucru poate afecta eficacitatea acesteia. Verifica in mod regulat daca orteza este curata, uscata si daca nu prezinta semne de uzura. Spala orteza doar cu apa calda si sapun delicat, urmand intotdeauna instructiunile producatorului. Daca simti durere, mancarime sau de orice alt tip de disconfort, consulta imediat medicul. Daca orteza este crapata, rupta sau daca materialele sunt deteriorate, nu o mai utiliza si solicita una noua. Inainte de a aplica orteza, verifica daca pielea este curata si uscata. Utilizeaza o crema hidratanta pentru a preveni iritatiile. Verifica in mod regulat pielea pentru a depista orice semne de roseata, umflaturi sau rani. Curata orteza in mod regulat, asa cum ti-a indicat medicul sau producatorul. Depozita orteza intr-un loc uscat si curat, ferit de surse de caldura.

Scrieti propria recenzie
Numai utilizatorii înregistrați pot adăuga review-uri. Te rugăm să te conectezi sau să îți creezi un cont
Întrebări și răspunsuri despre produs
Fii primul care pune o întrebare
Întrebări și răspunsuri despre produs
Produsul Orteza incheietura mainii palmara SRT 248 face parte din categoriile Suporturi ortopedice si orteze , Orteze membrul superior