Trasport Catena Pas cu PasTransport gratuit la comenzile peste 300 lei | Program Call Center: Luni - Vineri, 9:00 - 17:00, 0374.336.802

Pansament cu ioni de argint Atrauman Ag 5x5 cm, 10 bucati, HartMann - Strat de contact cu plaga cu continut de argint pentru tratamentul atraumatic al ranilor.

Pansament cu ioni de argint Atrauman Ag 5x5 cm, 10 bucati, HartMann

Indisponibil

Caracteristici Pansament cu ioni de argint Atrauman Ag, 5x5cm 10 bucati, HartMann

  • Strat de contact cu continut de argint, avand ca material de suport fibre de poliamida acoperite cu argint elementar, pentru tratamentul atraumatic al plagilor.
  • Atrauman Ag este impregnat cu unguent pe baza de trigliceride (lipide neutre) ce nu contine medicamente sau parafina; permeabil la exsudat.
  • Pansamentul este foarte moale, subtire, poate fi mulat cu usurinta si asigura contactul intim cu baza plagii.
  • Nu favorizeaza sensibilitatea sau alergia, nu adera de suprafata plagii, fiind eficient chiar si la utilizarea pe termen lung, pana la 7 zile.

Indicatii:

  • Pentru tratamentul plagilor cronice, cum ar fi ulcerele de gamba, ulcerul piciorului diabetic si ulcere de decubit.
  • Este potrivit si pentru tratamentul arsurilor acute de pana la gradul 2.
  • Atrauman Ag este destinat a fi folosit de catre utilizatori profesionisti ca tratament la nivelul pielii umane.

Prezentare: 5x5 cm, 10 bucati

SKU 128037
OTC Nu
EAN 4052199287775
Brand HARTMANN
Line ATRAUMAN
Scrieti propria recenzie
Numai utilizatorii înregistrați pot adăuga review-uri. Te rugăm să te conectezi sau să îți creezi un cont
Întrebări și răspunsuri despre produs
Fii primul care pune o întrebare
Întrebări și răspunsuri despre produs
Produsul Pansament cu ioni de argint Atrauman Ag 5x5 cm, 10 bucati, HartMann face parte din categoriile Dispozitive Medicale , Consumabile Medicale